Ömer GÜLSOY

Ömer GÜLSOY

Ömer GÜLSOY, 1959 yılında Kayseri Gevher Nesibe Mahallesi'nde doğmuştur.


İlköğrenimini Salih Avgun Paşa İlkokulunda tamamladıktan sonra Sümer Ortaokulu ve akabinde Sümer Lisesinden mezun olan GÜLSOY, Yüksek öğrenimini Kayseri Eğitim Enstitüsünde tamamlamıştır. 


1973 yılında henüz 14 yaşında bir ortaokul öğrencisi iken ticarete olan ilgisi dolayısıyla Kayseri Kazancılar Çarşısı’nda kuyumculuk yapmaya başlayarak ticaret hayatına atılan GÜLSOY, eğitim hayatı boyunca aynı zamanda ticarî hayatın da içinde olmuş ve yıllar boyunca ticaretle yoğurulmuştur. 


Yaklaşık bir asırdan beri Kayseri ticari hayatında bulunan Kadıoğulları ve Boyacılar olarak bilinen ailelerden gelen GÜLSOY evli olup 3 çocuk ve 4 torun sahibidir. 

 

Halen GÜLSOY Şirketler Grubu bünyesinde faaliyette bulunan kuyumculuk işletmeleri, döviz alım-satım işletmeleri, mobilya alışveriş merkezi, otomotiv ticareti, oto kiralama, akaryakıt istasyonu ve sigorta hizmetleri gibi çeşitli alanlarda faaliyette bulunan işletmelerinde ticari hayatına devam etmekte olan GÜLSOY aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında da muhtelif görevler almıştır. 

 

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Kayseri Ticaret Odası Meslek Komitesi üyeliği, Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanlığı yapmış olan GÜLSOY, 14 Nisan 2018 tarihinde yapılan Kayseri Ticaret Odası seçimleri neticesinde Meclis üyelerinin tamamının oyunu alarak oybirliği ile Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş olup halen bu görevini sürdürmektedir. IKV Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliği, TOBB TO Konsey Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.