KTO, 15 TEMMUZ’DA ‘TÜRKİYE YÜZYILI'NIN KAHRAMANLARI’ İÇİN MEYDANDA NÖBETTEYDİ

KTO, 15 TEMMUZ’DA ‘TÜRKİYE YÜZYILI'NIN KAHRAMANLARI’ İÇİN MEYDANDA NÖBETTEYDİ

17 Temmuz 2023 , Pazartesi 14:57
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, verilen destansı mücadele bir kez daha unutulmadı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin  yıl dönümünde, verilen destansı mücadele bir kez daha unutulmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) mensubu olarak Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) 15 Temmuz hain darbe girişiminin yedinci yıl dönümünde, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan anma törenlerinde demokrasi çadırı ile yerini aldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılan etkinlikler, Kayseri Valisi ve il protokolünün teşrifiyle Kartal Şehitliği önünde “Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları Demokrasi Yürüyüşü” ile başladı. Kayseri İş Dünyasının tam destek verdiği yürüyüşte Oda Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ellerinde Türk Bayraklarıyla vatandaşlarla birlikte kol kola, omuz omuza Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyerek İş dünyası birlik ve beraberliğini gösterdi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programlara katıldı. Başkanlar, daha sonra 3 oda ve OSB’ler tarafından kurulan Demokrasi Çadırını ziyaret etti.  Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ile Odalar ve Borsa üyelerinin ziyaret ettiği çadırda, meydandaki vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları temasıyla 15 Temmuz’un 7’nci yıldönümünde anma etkinliklerinin düzenlendiğini belirtti. 15 Temmuz’un Türk Milleti için kahramanlık, özgürlük ve demokrasi destanının adı olduğunu dile getiren Gülsoy, "15 Temmuz,  devletin içine sızmış ihanet şebekesine, terör örgütlerine karşı bu milletin diriliş ve varoluş hamlesidir.15 Temmuz, genelde milletimizin, özelde ise,  siz kıymetli hemşerilerimizin, devletine, dinine,  bayrağına, ezanına, demokrasisine velhasıl tüm kutsallarına ve değerlerine her şart altında sahip çıktığını gösteren tarihi bir gecenin adıdır. Yedi yıl önce vatan sevdalısı Kayserililer nesepleri, mezhepleri, meslekleri ve siyasi görüşleri ne olursa olsun, hiçbir ayrım yapmadan, bu Meydan’da toplanarak, ecdadının kanıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tüm kutsallarına canı pahasına sahip çıkacağı bir kez daha göstermiştir. O gün bizzat ve gönlü ile bu Meydan’da yer alarak darbe girişiminde bulunan alçaklara karşı birlik ve beraberlik içerisinde, ‘kahrolsun darbeciler, kahrolsun hainler’ diye haykıran tüm hemşerilerimi, o gece verdiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu organizasyona katkı veren herkesi kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer kurum ve kuruluş temsilcilerinin de ziyaret ettiği Odalar ve Borsa ortak çadırında, geç saatlere kadar süren etkinlikler kapsamında şehitler için okunan dualara eşlik edildi.