KTO İLE TOKAT TSO ARASINDA ‘KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

KTO İLE TOKAT TSO ARASINDA ‘KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

14 Ağustos 2023 , Pazartesi 10:28
Kayseri Ticaret Odası (KTO) ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeş oda işbirliği protokolü de imzalandı.

Kayseri Ticaret Odası ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliklerinin artırılması adına ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzalandı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol töreni öncesi konuşan Başkan Gülsoy,  “Dünyada artık ülkelerden çok şehirler yarışıyor. Bu süreçte güç birliği içerisinde olursak rekabet gücümüzü çok daha yukarılara taşıyabiliriz. İki oda arasında imzalanan protokolle ekonomik gelişme birliktelikleri ve projeler konusunda işbirliği yapmayı planlıyoruz. Kardeş oda ile hem bilgilerimizi hem de kültürümüzü paylaşacağız. Tokat ile olan kardeşliğimiz pekişecek ve eminim bu birliktelik yeni projeksiyonlara vesile olacak. İnşallah bu birliktelikten çok güzel sonuçlar çıkacak ve gücümüze güç katacak. Tokat ile kardeş olmaktan onur duyuyorum. Karşılıklı ziyaretlerle birbirimizin birikimlerimizden daha çok faydalanırız. Protokolümüzün şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Gökdere’de yaptığı konuşmasında, “Öncelikle bu imzanın benim açımdan şahsım açısından çok büyük bir önem taşıyor. Sayın başkanım tanıştığımızdan bu yana bilginizi hiçbir zaman esirgemediniz. Bu sebepten dolaysıyla Kayseri’nin ticaretini ve sanayisini geçmişten beri biliriz. Bizimde Tokat olarak ticaret yolları üzerinde olması ve Türkiye ticaretine bir nebzede katkıda bulunması bizi mutlu edecek. Bu birliktelikte Allah’ın izniyle bu atacağımız imzayı kardeşlik imzası ilelebet daim olsun. Rabbim yatırımlarımızı, ticaretimizi bereketli helal bir şekilde kılsın inşallah. Allah utandırmasın.” ifadelerini kullandı.


Yapılan konuşmalardan sonra “Kardeş Oda Protokolü” imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından plaket takdimi yapıldı.