KTO Yönetimi Adıyaman’da Deprem Konutları Temel Atma Törenine Katıldı

KTO Yönetimi Adıyaman’da Deprem Konutları Temel Atma Törenine Katıldı

25 Ağustos 2023 , Cuma 15:59
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Adıyaman’da düzenlenen toplu temel atma törenine katıldı.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Adıyaman’da düzenlenen toplu temel atma törenine katıldı.

Kayserili Hayırseverler ve Kayserispor’un katkılarıyla Adıyamanlı depremzedeler için yaptırılacak olan 250 yeni konut ve toplamda 4 bin 559 konut ile 451 iş yerinin temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katılmasıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman’da yapılan törene; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, Kayseri Milletvekilleri, OSB Başkanları, İlçe belediye başkanları ve Kayseri protokolü üyeleri ve hayırseverler yer aldı.

Gerçekleşen temel atma törenine ilişkin görüşlerini dile getiren Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, “ 6 Şubat’ta asrın felaketini yaşadık. Rabbim hiçbir dünya ülkesine, hiçbir insana yaşatmasın diye de dua ediyoruz. 11 ilimiz ve 13,5 milyon insanımızın etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremin ilk saatinden itibaren Kayseri olarak insanlarımıza yardımcı olabilmek, yaralarını sarabilmek için A’dan Z’ye herkes yarış içerisindelerdi. Ellerinden gelen bütün yardımları yaptılar. Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin talimatıyla Kayseri’de koordinasyon merkezimizi kurduk. Üyelerimizi ve iş insanımızı aradığımız ve şuna ihtiyacımız var dediğimizde inanın yağdırdılar. Nakliye ve lojistik firmalarımızı aradığımızda biz toplantıdan çıkmadan 10-15 tane tırın sıraya girdiğini gördük.  Allah hepsinden razı olsun diyorum. Tabi kalıcı konutlar çok önemli. Deprem bölgesindeki hayatın devamı, ticaretin sürmesi, üretimin devam etmesi için burada kalıcı konutlara ihtiyaç var. Bununda bir an önce tamamlanması gerekli. Çünkü ülkemiz ekonomisinin bel kemiği olan bu şehirlerimizin çok ayrı bir kıymeti var. Bu yüzden burada şuanda da Kayseri mahallesi için bir temel atma törenindeyiz Allah’ım tamamına erdirsin diyorum. Kazasız belasızda tamamlamayı nasip etsin. Yine elimizden gelen destek ne varsa iş dünyası olarak Kayseri olarak yapmaya devam edeceğiz. “

“El Verin Ev Yapalım” Kampanyası sürüyor

Deprem bölgemiz için TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başlattığı “El Verin Ev Yapalım”  kampanyamız var. Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Borsa’sının ortaklığında hesap açtırdık. Yardım etmek isteyen arkadaşlarımız, iş dünyasındaki insanlarımız dışarıdan olan vatandaşlarımız bu hesaptan para yatırmalarını istiyoruz. İnşallah iyi bir kampanya çalışmamız olacak. Onun için çok sıkı bir çalışma var. Sayın başkanımda çok emek veriyor. Bunların içerisinde de bizde elimizden geleni yapıyoruz.