KATOTAM Haberler

KATOTAM Haberler

Kayseri Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (KATOTAM) Divan Kurulu Üyeleri olarak Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Adalet Komisyon Başkanı Hacı Mustafa Yazıcı, Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Dursun Büyükbaş, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı İlyas Yavuz, SMMM Başkanı Ali Yedikaya, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı ziyaret ettik.
Merkezimizin faaliyetleri hakkında bilgiler vererek zaman ve itibar kaybı yaşamadan uyuşmazlıkların tahkim merkezimiz aracılığıyla çözülebileceğinin ve verilen kararların mahkeme kararı niteliğinde bağlayıcı olduğunun önemini vurguladık.  
Kayseri Ticaret Odası'nda  "Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (KATOTAM) Uygulamaları Ve Tahkim Süreçleri" konulu seminer düzenlendi. Haberin devamı için tıklayınız.

Tahkim Yönergesi ve Etik kuralları Kayseri Ticaret Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem dahilinde görüşülerek oy birliği ile kabul edilmiştir.

Ayrıca toplantıda, Prof. Dr. M. Serdar Özbek tarafından üyelerimize tahkim ve arabuluculuk konusunda bilgiler aktarılmıştır.